CIA - Only Online - Polska Liga UT – Wyniki Rozgrywek
SS-NG #31 Maj 2005


REDAKCJA
    Liga Misia za półmetkiem.
Za oknem robi się coraz cieplej. Młodzi ludzie grają w piłkę, chodzą na spacery, zakochują się. Ale nie wszyscy. Są tacy którzy miłością obdarzyli niewielki krążek z mistycznym niemal dla nich napisem „Unreal Tournament”. A, jak mówi znane przysłowie, stara miłość nie rdzewieje, gdyż gra skończyła już 5 lat. Zwłaszcza, iż najważniejsza w Polsce liga rozgrywana przez internet z finałami na lanie, wchodzi w decydującą fazę. Toczy się batalia o pięć miejsc na finałach w każdym z trzech trybów (iCTF, CTF, TDM), które prawdopodobnie jak w ubiegłym roku odbędą się w Warszawie, jednakże w innym budynku. Nadszedł więc czas, by podsumować dotychczasowe zmagania klanów.

Niestety, jeden z klanów, który miał spore szanse powalczyć o byt na tegorocznych finałach, tj. Loobleen Team I (lbn), wycofał się z uczestnictwa w lidze. Jest to spore rozczarowanie, zważywszy na fakt iż na ubiegłych finałach klan zdobył brązowy medal w trybie TDM.

Warto zacząć od transferów, które miały miejsce między 18 stycznia a 26 lutego. Jak to w życiu bywa ktoś musiał stracić by ktoś mógł zyskać. Bardzo mocno wzmocnił się klan Resurrection, do którego z klanu rAiders of Apocalipse (rA) trafił filar Reprezentacji Polski w ubiegłorocznym Nationscupie zarówno w trybie TDM jak i CTF, Benny. Klan High Quality (HQ) pozyskał zawodnika RP w trybie TDM, Sessiona. Do klanu Gladiators (GL) powrócił zawodnik RP CTF, Megoza. Na jego miejsce klan Delta (^D^) pozyskał Cieciucha. Herett, zawodnik RP TDM, trafił do klanu Gangsters (g), jednak nic nie zapowiada by w najbliższym czasie miał ponownie powrócić do częstej gry.

Nadszedł czas by rozliczyć poszczególne klany z dotychczasowych osiągnięć. Zacznijmy od trybu CTF (Capture The Flag). Tylko w tym trybie w lidze została utworzona tylko jedna grupa. Być może dlatego, iż czołówka polskiego ctf’a jest raczej nieosiągalna dla pozostałych klanów. Zresztą odzwierciedla to poniższa tabela


  tryb CTF (Capture The Flag)

W rywalizacji o 5 miejsc na finałach liczy się nadal 6 klanów. Zaskakiwać może bardzo dobra postawa klanu Resurrection (Res) oraz nie najlepsza obrońcy tytułu, klanu Sith. Jeżeli chodzi o ranking na najlepszego cappera bezsprzecznie prowadzi Benny z klanu Resurrection. Na 10 mapach doniósł on aż 47 flag, co daje średnią 4,7 flagi na mecz. Tuż za nim plasują się Pchła – również z klanu Resurrection, oraz Sin z klanu Survivors (sVs). W rankingu na najlepszego obrońcę niespodziewanie prowadzi Hubertus z klanu Terrible Team (TT), jednak rozegrał on tylko cztery mapy, więc jego droga do osiągnięcia średniej 16, 3 flagi z 65 flagami na koncie była znacznie ułatwiona. Za nim uplasowali się Megoza z klanu Gladiators oraz xtreme sexy z klanu Sith.
CIA - Only Online - Polska Liga UT – Wyniki Rozgrywek
SS-NG #31 Maj 2005