Wyłowione z Sieci - GRY konsolowe
SS-NG #31 Maj 2005


"TomisH" Człowiek Enigma
Latem po raz trzeci uderzy Prince of Persia [Ps2, Xbox, PC], mający być udanym połączeniem dwóch poprzednich części. No tak… Książę powraca do Babilonu tylko po to, by zastać królestwo targane wojną. Piaski czasu oraz wszelkiej maści broń biała ponownie pójdzie w ruch. Co ciekawe, naszego bohatera zaczyna pętać jego mroczna strona – książę ciemności. Ponownie więc będziemy kierowali losami „dwójki” postaci.Na publicznym pokazie COOL Chips VIII w Jokohamie Toshiba zademonstrowała po raz pierwszy w akcji mikroprocesor Cell. Układ „przetwarzał” jednocześnie czterdzieści osiem strumieni MPEG-2, wyświetlając utworzoną z nich mozaikę na wysokorozdzielczościowym ekranie (1080i). „Przetwarzał”, ponieważ prezentacja była zwykłym filmem zapuszczonym pod Media Playerem. Tak…


Kontrolery z następcy Xboxa, prócz tego, że mają być bezprzewodowe, mają być także kompatybilne z następnym Windowsem o nazwie kodowej „Longhorn”. A to dopiero początek międzyplatformowości peryferiów. Jedna kierownica do PC i konsolki? Jestem za. Przy okazji – na sieci pojawiły się pierwsze, nieoficjalne zdjęcia prezentujące domniemany wygląd nowej konsolki Billa. Zrobiłem z nich dla was mały „kolaż” ;]


Fani Halo 2 [Xbox] doczekali się aktualizacji gry. Łatka zmieniająca grę w wersję 1.1 usuwa dostrzeżone do tej pory bugi, w tym branie flag przez ściany czy latanie po poziomach przy użyciu Plasma sworda, a przede wszystkim eliminuje w dużym stopniu proceder cheatowania i tweakuje bronie. Za pośrednictwem Live dostępne są już także cztery nowe mapy do H2 – dwie darmowe i dwie płatne.Xbox i PS2 niedługo otrzymają kontynuację strzelanki osadzonej w realiach świata Gwiezdnych Wojen. Star Wars: Battlefront 2, bo o tym tytule mowa, prócz nieznacznie poprawionej grafiki będzie oferowało więcej lokacji do rozegrania bitew oraz usprawnione SI przeciwników. Ze screenów wynika, że czekają nas także walki w przestrzeni kosmicznej!

Koniec plotkom – Half-life 2 został oficjalnie zapowiedziany na Xboxa. Gra ma nie tylko dobrze „chodzić” na konsoli (hehe), ale ma zostać graficznie ulepszona, jakkolwiek nieprzekonywująco to brzmi. Na sieci pojawiły się już pierwsze shoty z grywalnego demka w wersji na Xa i cóż… Wygląda to zdecydowanie przejrzyściej niż Doom 3.

Kolejne strategię RPG na NGC – Fire Emblem, gdzie wcielimy się w postać Ike’a, żołdaka przemierzającego wraz z grupką najemników kontynent Tellius. A, że w tle akurat toczy się wojna między rasą ludzką a pół-ludźmi, pół-zwierzętami? Tym lepiej, będzie na czym koksować ;p

Jaka jest najdłużej tworzona strzelanka FPP? Duke Nukem 4never? A nie, bo Prey. Projekt, który uważany był do tej pory za skasowany ujrzy światło dzienne na PC i konsole następnej generacji. Na tegorocznym E3 pokazany zostanie preview gry. Nie mogę się doczekać.Amerykanie mają dobrze. Wraz z wyjściem gry Advent Rising [Xbox] ukaże się także limitowana edycja tego tytułu, za pomocą której gracze z USA będą mogli zgarnąć nagrody o wartości ponad 1 miliona zielonych. A jak? Raz na tydzień, przez 6 tygodni, nabywcy specjalnych wersji gry korzystający z usługi LiVE będą mogli ściągnąć na dysk konsoli tzw. „Easter eggs”, które wprowadzą do gry poukrywane rzeczy. Prosta sprawa – kto pierwszy je odnajdzie ten lepszy.


Rockstar zapowiedział na jesień The Warriors – gierę z gatunku chodzonych mordobić. Akcja tytułu umiejscowiona będzie w latach siedemdziesiątych, gdzie toczyć się będą wojny gangów. Swoich zawodników z paczki będziemy mogli złożyć sami, od numeru buta po wielgaśne afro na głowie, zaliczając gdzieś po drodze kolor oczu i wystające kości policzkowe. Kombosów i ciosów specjalnych ma być bez liku (Z baśki go! Z baśki!), a pomiędzy regularną bitką przyjdzie nam i pobandycić na mieście. Aha – każdy cios odbija się na wyglądzie postaci, także „dwa strzały w patrzały” i limo plus krew z nosa gotowe.

Czy czytają nas jacyś maniacy Zeldy (Xtense jest w ekipie, więc się nie liczy…)? Otóż ostatnio coraz więcej mówi się o nowej odsłonie grze z serii na NGC noszącej na razie roboczy tytuł Zelda 2005. Przede wszystkim gra prezentuje Linka będącego dorodnym młodzieńcem, jakim widzieliśmy go w demku technologicznym z początków istnienia konsoli, a nie jako obłego i infantylnego krasnala. Link dla dorosłych? Tego przecież nam brakuje, prawda? Powrócimy do Hyrule i najprawdopodobniej ponownie weźmiemy w obroty Eponę (bez skojarzeń). Dużo wspomina się o wykorzystywaniu w grze zwierząt jako różnorodne środki transportu, gra ma także oferować nowy system walki umożliwiający starcia w siodle. Wszystko to jeszcze w tym roku. Przy okazji krążą ploty o remake’u Wind Wakera na silniku nowej Zeldy, ale wiecie – (1) kwiecień, plecień… ;]Namco kroi następną część kultowego już mordobicia na broń białą Soul Calibur III. Gra mające się ukazać na jesieni graficznie niewiele różni się od poprzedniczki, przy czym wydaje się lekko podkolorowana, co na chwilę obecną zaliczam in minus (różowe tła? Ble!), no ale zobaczymy jak będzie. Potwierdzono nowe postacie (Zasalamel, Tira, Setsuka), których dizajn przypomina pierwsze Battle Arena Toshinden – panienka wyglądająca jak Ellis, ale machająca okrągłym ostrzem (Xena?), czy koleś na wzór Chaosa wymachujacy wielgaśną kosą. Tym razem wyłącznie na PS2.Od 1996 roku sprzedano już ponad 136 milionów różnorakich gier spod szyldu Pokemon. Oczywiście tryumfy świecą przede wszystkim wersje kieszonkowe gry, ale i wersje na „starszych braci” idą jak ciepłe bułeczki. No i cóż ja mogę na to powiedzieć? LUDZIE! OPANUJCIE SIĘ!

W najnowszej growej odsłonie przygód Jamesa Bonda zagra sam Sean Connery – niewątpliwie najbardziej przystojny i charyzmatyczny aktor, jaki kiedykolwiek wcielił się w rolę agenta Jej Królewskiej Mości. James Bond 007: From Russia with Love, które ma ukazać się na PS2, Xboxa i NGC oparta będzie na filmie o tym samym tytule, ale wprowadzi kilka nowych wątków i postaci, o gadżetach nie wspominając. I James? Tym razem postaraj się nie zniszczyć samochodu, dobrze?  Szorty:

KOF Maximum Impact uderza na Xboxa; Sims2 już wkrótce na wszystkie konsole; Castlevania: Curse of Darkness na PS2 na E3; Resident Evil 5 w produkcji?; Film Silent Hill już się kręci; Srebrna PSTwo w sprzedaży od połowy maja; Ultimate Spider-man zapuszcza sieci; Namco tworzy Urban Reign - bijatykę na PS2; Hello Kity uderza na NGC i Xboxa – na szczęście tylko w Japonii; Już niedługo kolejny racer z Crashem Bandicootem; Mario zatańczy w Qbowej odsłonie Dance Dance Revolution;
Wyłowione z Sieci - GRY konsolowe
SS-NG #31 Maj 2005